09 Svibanj 2016
U godini u kojoj slavimo 30 godina sportskog penjanja u "Mosora" i Hrvatskoj, a na sami blagdan Sv. Dujma, SPK Lapis je u svojoj dvorani u Domu mladeži organizirao PH u sportskom penjanju. Još jednom se potvrdio izvrstan rad kroz dugi niz godina SPO HPD Mosor, pa ni ovog puta uspjesi nisu izostali.
Dok ne dobijemo službenu reportažu od Slavena i Đape, za početak ćemo vas samo obavijestiti o postignutim rezultatima.
Tako su u disciplini težinsko 1. mjesto osvojili Lovre Čulić (cicibani) i Jakov Milanović (stariji juniori), a 3. mjesto Lena Roglić (cicibani) i Jere Cokarić (seniori). Time je u ovoj disciplini "Mosor" ekipno osvojio 2. mjesto.
U disciplini brzinsko, 1. mjesto su još jednom osvojili Lovre Čulić (cicibani) i Jakov Milanović (stariji juniori), čime je "Mosor" u ovoj disciplini ekipno osvojio 3. mjesto. Moramo istaknuti da su i ostali naši penjači imali izvrsne rezultate, ali im je ovog puta odličje izmaklo za dlaku.
Sve pohvale vrijednom timu, trenerima i svim penjačima Mosorašima. Na ponos ste cijelom "Mosoru"!
Tekst: Denis Vranješ
Fotografije: SPK Lapis