Plan aktivnosti HPD Mosor u 2021. g.

06 Siječanj 2021

Ispis

no-imageI u 2021 smo za Vas svašta osmislili, izletima pokušali pokriti što više zanimljivih planina, otoka i vrhova, dogovorili održavanje raznih škola (dvije opće planinarske škole, malu planinarsku školu i alpinističku školu), akcija i predavanja. Vjerujemo da će svak pronaći nešto za sebe.

 

Plan aktivnosti možete pregledati u nastavku ili preuzeti brošuru u PDF obliku. Ovo je naravno samo dio aktivnosti našeg Društva i njegovih odsjeka i sekcija, jer ne stane sve na samo dva lista...stoga nas redovito pratite putem ove stranice i budite informirani kako Vam ne bi promaklo nešto zanimljivo i važno.

 

 

Napomena: u skladu s epidemiološkim okolnostima, plan izleta je podložan promjenama. Svakako pratite našu stranicu jer ćemo Vas o svemu pravovremeno obavijestiti.

 

Datum PODRUČJE IZLETA - AKTIVNOSTI Organizator/vodič:
 
SIJEČANJ
sub/ned OBNOVA KROVA NA DOMU U. GIROMETTA- radna akcija   
sub/ned OBNOVA KROVA NA DOMU U. GIROMETTA- radna akcija   
 
VELJAČA
07. nedjelja “Put života”-PISAK-Šatorica 642 m/nv Nataša Rumora/ Marija Blažević
14. nedjelja MALA PAKLENICA-Park prirode Velebit Nikša Maričić
21. nedjelja Obroncima Mosora- OD SV. ARNIRA NA SMOVU DO SV. JURE NA GRACU Ivica Sorić
28. nedjelja FERATOM KROZ KANJON ČIKOLE Ante Milić
  AKCIJA MARKIRANJA Markacijska sekcija
  BICIKLIMA OKO PERUNA Ljubomir Juretić
 
OŽUJAK
07. nedjelja 100 ŽENA NA VRH MOSORA  
15. nedjelja DRVENIČKE STINE-SOKOLIĆ 788 m/nv Anđelko Kovačević
21. nedjelja “Kineski zid”- GREBAŠTICA Vedrana Dobra
27/ 28. sub/ned Strogi rezervat prirode- BIJELE I SAMARSKE STIJENE Nikša Maričić
  POČETAK OPĆE PLANINARSKE ŠKOLE  
  POČETAK ALPINISTIČKE ŠKOLE Alpinistički odsjek
  AKCIJA MARKIRANJA Markacijska sekcija
 
TRAVANJ
04. nedjelja USKRS  
05. ponediljak Posljednji veliki vrh u masivu Biokova-RILIĆ-Sv. Ilija 773 m/nv Gorana Gotovac
05. ponediljak „Sedreni slapovi rijeke Krke“; NACIONALNI PARK KRKA Vedrana Dobra
11. nedjelja Ajmo đir po Braču (Supetar-Škrip-Dol-Postira-Supetar) Milan Karmelić
18. nedjelja TULOVE GREDE- “Put ratnika” Damir Katušić
25. nedjelja KREMEN (1.591 m/nv) i VRELO RIJEKE UNE Dario Maršić
  MALA PLANINARSKA ŠKOLA Izletnička sekcija
  AKCIJA MARKIRANJA Markacijska sekcija
 
SVIBANJ
01/02. sub/ned MPP- Mosorski planinarski put Milan Karmelić
02. nedjelja Iz šume rodi se planina-VELEBIT Željko Balov
09. nedjelja STAZA MALOG PRINCA - "Gomila kamenja prestaje da bude gomila kamenja u trenutku kada jedan jedini čovjek pogleda u nju i u sebi vidi sliku katedrale" Ante Milić
15/16 sub/ned KORČULA-BISER MORA Damir Pačić
23. nedjelja “Gradska planina”; BiH MOSTAR - PLANINICA (868 m/nv) Goran Maleš
30. nedjelja VLAŠKI PUTI 1. dio – BIOKOVO (Šćirovac) Marjanko Bošnjak
30. nedjelja Grlom u jagode- VRGORAC Anja Kutleša Babić/Merien Ilić
  AKCIJA MARKIRANJA Markacijska sekcija
  FOTO TEČAJ Foto-kino sekcija
 
LIPANJ
03-06. čet-ned “Na kremšnite i žmul crnog vina” - SAMOBORSKO GORJE Ivana Radonić
12/13. sub/ned POHOD NA DINARU- DANI PLANINARA HPS
12/13. sub/ned IZVORIĆI-TAMO GDJE SE RAĐAJU RIJEKE Željko Balov
19- 22. sub-uto „Otoci sunca, pijeska, mora i ljepote“;  ZAVRATNICA, RAB i PAG Vedrana Dobra
27. nedjelja VLAŠKI PUTI 2. dio – BIOKOVO (Bukovac) Marjanko Bošnjak
 
SRPANJ
03. nedjelja ŠATOR (Veliki Šator-1.872 m/nv)- putevima prvih mosoraša Marija Blažević
10/11. sub/ned “Među vrletnim risnjačkim stijenama”- RISNJAK 1.528 m/nv Merien Ilić
 
KOLOVOZ
01-09. sub-ned CENTRALNI IZLET- SLOVAČKA (VELIKE TATRE) Sonja Nikolin
15. nedjelja KANJONING Željko Balov
20-22. pet- ned LASTOVO- IZMEĐU MORA I ZVIJEZDA Vanja Vuković
28/29. sub/ned “Zlatna planina” - VRANICA- Nadkrstac 2.112 m/nv Marija Blažević
 
RUJAN
03-05. pet- ned. LOŠINJSKA PONEŠTRICA Maja Tudor/ Vedrana Dobra
11. subota Šumski dani na Mosoru Denis Vranješ
09-12. čet-ned. MOSOR FILM FESTIVAL Denis Vranješ
19. nedjelja BLACE- SKRIVENA PUSTINJA OTOKA BRAČA Milan Karmelić
26. nedjelja VLAŠKI PUTI 3. dio- BIOKOVO- (Mali Borovac) Marjanko Bošnjak
26.nedjelja KAMEŠNICA-Gljev-Kurtegića dolac-Bunarići-Korita Goran Maleš
  AKCIJA MARKIRANJA Markacijska sekcija
  POČETAK OPĆE PLANINARSKE ŠKOLE Izletnička sekcija
 
LISTOPAD
03.nedjelja SREDNJI VELEBIT-“Još u gori pjeva vila Velebita” Goran Maleš
10. nedjelja TROGLAV 1913 m/nv-BiH- “Amfiteatar izgubljenih duša” Damir Katušić
16/17. sub/ned Usnuli div- KLEK i Bijelo gorje- BJELOLASICA Ante Milić
17. nedjelja MOSOR-tradicionalni uspon „Milanovom stazom“; vrh LIŠNICA SPV Split
24. nedjelja VLAŠKI PUTI 4. dio- BIOKOVO (Sv.Ilija) Marjanko Bošnjak
24. nedjelja MODRIĆA ŠPILJA Veljko Martinović
31. nedjelja PROMINA; ČAVNOVKA- gdje je stajala  Čavina kapela Goran Ergović/ Ivana Jozić
 
STUDENI
07. nedjelja Otok Murter: Malo povijesti Marko Bilić
14. nedjelja “Bacimo pogled sa Sv. Vida”- SUTVID (Velika Kapela) Merien Ilić
21. nedjelja Srce Zagore- SVILAJA 1508 m/nv Ivana Jozić
28. nedjelja Poljička republika-Kod mene doma Matea Puljić
  AKCIJA MARKIRANJA Markacijska sekcija
 
PROSINAC
05. nedjelja ĐIR NA OMIŠKOJ DINARI- IMBER Darko Hrga
12. nedjelja Sivi kamen, plavo more-VITER Marija Blažević
19. nedjelja IZLET IZNENAĐENJA  
  AKCIJA MARKIRANJA Markacijska sekcija
  IZLOŽBA NAJBOLJIH PLANINARSKIH FOTOGRAFIJA Foto-kino sekcija
  BOŽIĆNO – NOVOGODIŠNJI DOMJENAK UO HPD Mosor