Izlet na Mosor, 17.11.2013.

KozikmalaPozivamo Vas da nam se u nedjelju 17. studenog o.g. pridružite na usponu na najljepši mosorski vrh - Sv. Jure (Kozik).

06:15 Okupljanje na Sukoišanskoj stanici

06:30 Polazak prema selu Dubrava / Čotići

07:15 Dolazak u selo Dubrava i polazak na turu

Kozik10

08:00 Iz Studenca početak uspona prema Koziku

Kozik12

10:00 Dolazak na vrh Sv. Jure/ Kozik (1319 m n/v) , odmor

Vrh Sv. Jure je smješten na istočnom dijelu Mosora, te su ga zbog istaknutog položaja i stožastog oblika Poljičani oduvijek smatrali najvišim vrhom Mosora. Stoga je na njemu i podignuta kapelica Sv. Jure, nebeskog zaštitnka Poljica. S vrha se pruža vjerojatno i najljepši pogled s Mosora na cijeli njegov greben i na Poljičku planinu, Omišku Dinaru, srednjodalmatinske otoke i Omiš sa kanjonom Cetine.

Kozik11

14:30 Dolazak do prijevoja Ljuto Kame, odmor

16:30 Dolazak u jedno od najljepših poljičkih sela- Dolac Donji (475 m n/v)

17:30 Povratak u Split

Prijave za izlet uz uplatu: u prostorijama Društva, Sinovčićeva 2, utorkom i srijedom od 19 - 21 sati,

Prehrana: u vlastitom aranžmanu-iz ruksaka,

Oprema: izletnička - prilagođena vremenskoj prognozi, hrana i piće, čeona lampa, planin. iskaznica, mobitel.

Fizička zahtjevnost: srednje teška

Informacije: -   u prostorijama Društva i na telefon 021/394-365,

Vođa izleta:  Matko Banić (091/592-7747)

Uplatu je potrebno izvršiti do tjedan dana prije izleta. U slučaju odustajanja 5 i manje dana prije datuma izleta, uplaćeni novac se vraća jedino uz pronađenu zamjenu.

Prisutni na izletu sudjeluju na vlastitu odgovornost i dužni su pridržavati se uputa vodiča. Nije dozvoljeno uznemiravanje životinja, branje biljaka te bacanje otpada po okolišu. Vodič zadržava pravo promjene satnice ovisno o okolnostima.