Plan aktivnosti HPD Mosor u 2023. g.

PDFIspis

no-imageI u 2023 smo za Vas svašta osmislili, izletima pokušali pokriti što više zanimljivih planina, otoka i vrhova, dogovorili održavanje raznih škola (dvije opće planinarske škole, malu planinarsku školu, visokogorsku i alpinističku školu), akcija i predavanja. Vjerujemo da će svak pronaći nešto za sebe.

 

Plan aktivnosti možete pregledati u nastavku ili preuzeti brošuru u PDF obliku. Ovo je naravno samo dio aktivnosti našeg Društva i njegovih odsjeka i sekcija, jer ne stane sve na samo dva lista...stoga nas redovito pratite putem ove stranice i budite informirani kako Vam ne bi promaklo nešto zanimljivo i važno.

 

 

Datum PODRUČJE IZLETA - AKTIVNOSTI Organizator/vodič:
SIJEČANJ
06. petak Debelo brdo - tradicionalni uspon SPV Split
15. nedjelja "Divlji Mosor" Ljubljan (1.262 m/nv) Marko Kovač i Milan Karmelić
21. subota Tradicionalni zimski uspon na Kamešnicu Stipe Zrno / PD Jelinak Trilj
22. nedjelja "Put života" - Šatarice (642 m/nv) Diana Baričević
29. nedjelja Daorson - BIH Damir Katušić
  AKCIJA MARKIRANJA Markacijska sekcija
  TRENING TURA VISOKOGORSKE SEKCIJE Visokogorska sekcija
utorak/petak MALA ŠKOLA ČVOROLOGIJE Milan Karmelić
 
VELJAČA
05. nedjelja Pogled sa Kozjaka Ivana Radonić
12. nedjelja Veliki Kabal (1.339 m/nv) Emanuela Jurić i Ivana Radonić
19. nedjelja Drveničke stine - Sokolić 788 (m/nv) Bruno Kuštre
25./26. sub/ned Bračka transverzala Milan Karmelić
  AKCIJA MARKIRANJA Markacijska sekcija
  TRENING TURA VISOKOGORSKE SEKCIJE Visokogorska sekcija
28.02. utorak POČETAK OPĆE PLANINARSKE ŠKOLE Izletnička sekcija
 
OŽUJAK
05. nedjelja Ferata Koludar (Kozjak) Ante Milić
12. nedjelja 100 žena na vrh Mosora Izletnička sekcija
19. nedjelja Kanjon Prosika Raif Parduzi
26. nedjelja. Svilaja - Bat (1.508 m/nv) Bruno Kuštre
  POČETAK MALE PLANINARSKE ŠKOLE Izletnička sekcija
  AKCIJA MARKIRANJA Markacijska sekcija
  TRENING TURA VISOKOGORSKE SEKCIJE Visokogorska sekcija
 
TRAVANJ
02. nedjelja Vulin potok - Blagaj - BiH Ante Milić
16. nedjelja Proljeće na škoju - otok Brač Milan Karmelić
15./16. sub/ned Izlet za osobe sa invaliditetom - Uspon do doma Umberto Girometta Sanda Doljanin
23. nedjelja Ždrilo-Ždrilski kuk (1.165 m/nv) Merien Ilić
29./30. sub/ned "Grebenom srednjeg Velebita"- Kiza 1.278 m/nv) Sanda Doljanin
  AKCIJA MARKIRANJA Markacijska sekcija
  TRENING TURA VISOKOGORSKE SEKCIJE Visokogorska sekcija
 
SVIBANJ
30.04/01.05. ned/pon MPP - obrnuti Milan Karmelić
07. nedjelja Karišnica i kanjon Bijele Marko Bilić
14. nedjelja Zavelim - Kolakovac (1.347 m/nv) - BiH Stipe Zrno
21. nedjelja Staza Malog princa Ante Milić
20./21. sub/ned ĆIĆARIJA IZ SCHENGENA, Slovenska i Hrvatska Istra; STARI  ISTARSKI PLANINARSKI PUT Ćićarijom( IPP) Slavnik SLO (1.028 m/nv), Kojnik SLO (802 m/nv), Žbevnica HR (1.014 m/nv) Vladimir Majetić
27./28. sub/ned Igman - Crni vrh (1.647 mnv) – Hrasnički stan (1.320 m/nv) - BiH Husein Šabić i Anđelko Kovačević
  FOTO TEČAJ Foto-kino sekcija
  AKCIJA MARKIRANJA Markacijska sekcija
  TRENING TURA VISOKOGORSKE SEKCIJE Visokogorska sekcija
 
LIPANJ
04. nedjelja Poštak (1.425 m/nv) Igor Piacun i Marija Blažević
03./04. sub/ned DANI LANINARA HRVATSKE HPD Sokolovac, Požega
10./11. sub/ned "Pogled na grad s planine" Trebević (1.627 m/nv) - BiH Anđelko Kovačević i Husein Šabić
09. - 11. pet - ned Otok Lastovo - Između mora i zvijezda Vanja Vuković
17./18. sub/ned "Mosoraši na Velebitu" (NP Sjeverni Velebit-Vučjak (1.644 m-nv) - Balinovac (1.602 m/nv)- Veliki Zavižan (1,676 m/nv) - Gromovača (1.676 m/nv) Marko Kovač i Bruno Kuštre
22. - 25. čet - ned Vihoraški put Nikša Maričić
  AKCIJA MARKIRANJA Markacijska sekcija
  TRENING TURA VISOKOGORSKE SEKCIJE Visokogorska sekcija
 
SRPANJ
02. nedjelja Kanjonom Cetine Diana Baričević
09. nedjelja Bosanska Himalaja - Prenj - vrh Lupoglav (2.102 m/nv) - BiH Miro Kurtović i Raif Parduzi
  TRENING TURA VISOKOGORSKE SEKCIJE Visokogorska sekcija
 
KOLOVOZ
20. nedjelja Kanjoning na Cetini Izletnička sekcija
26./27. sub/ned Čvrsnica - Veliki vilinac (2.118 m/nv) i Pločno (2.102 m/nv) - BiH Marko Kovač i Anđelko Kovačević
  TRENING TURA VISOKOGORSKE SEKCIJE Visokogorska sekcija
 
RUJAN
02./03. sub/ned "KAMENA GALERIJA" Remek djelo prirode - Južni Velebit Ivo Jaić i Marija Blažević
01. - 03. pet - ned Dani planinara Dalmacije - HPD Malačka Izletnička sekcija
09./10. sub/ned Lisin (1.742 m/nv) - Lisin (1.437 m/nv) - BiH Marija Blažević
17. nedjelja "Moćno Biokovo" - Sv.Ilija (1.642 m/nv) i Šćirovac (1.619 m/nv) Katarina Dobronić i Raif Parduzi
23./24. sub/ned Mljet - vrh Velji grad Nikša Maričić
24. nedjelja "BLACE"- Skrivena pustinja otoka Brača Milan Karmelić
24. nedjelja RADUŠA - Idovac (1.956 m/nv) - Ramsko jezero Raif Parduzi
  AKCIJA MARKIRANJA Markacijska sekcija
  POČETAK OPĆE PLANINARSKE ŠKOLE Izletnička sekcija
  POČETAK AO ŠKOLE Alpinistička sekcija
  PRUŽI MI RUKU - Primorska kosa Diana Baričević i Marko Bilić
  MOSOR FILM FESTIVAL  
  TRENING TURA VISOKOGORSKE SEKCIJE Visokogorska sekcija
 
LISTOPAD
30.09./01.10. sub/ned Dani Mosoraša  
01. nedjelja Sveto Brdo-Velebit (1.751 m/nv) Merien Ilić, Mate Balić i Ivo Jeličić
07./08. sub/ned "Dvije planine" Jahorina - Ogorjelica (1.916 m/nv) Romanija - Đeva (1.542 m/nv) - BiH Husein Šabić i Anđelko Kovačević
15. nedjelja Kamešnica - Kurljaj (1.809 m/nv) Nataša Rumora
22. nedjelja U gostima kod Marka - Murter Marko Bilić
29. nedjelja Od izlaska do zalaska, od Svanuća do Terapije Bruno Kuštre
  BIOKOVSKI VUK Milan Karmelić
  AKCIJA MARKIRANJA Markacijska sekcija
  TRENING TURA VISOKOGORSKE SEKCIJE Visokogorska sekcija
 
STUDENI
04. subota Šumski dani Izletnička sekcija
05. nedjelja Vrhovi Srednjeg Velebita - Visibaba 1.160 m/nv, Prikinuto brdo 1.264 m/nv i Budakovo brdo 1.318 m/nv Merien Ilić
12. nedjelja Biokovo - Od Takalo do Svetoga Roka Nataša Rumora
19. nedjelja Primorska kosa Diana Baričević
26. nedjelja Podašpilje (300 m/nv) - Vrh Kula - Imber (863 m/nv) Darko Hrga
  AKCIJA MARKIRANJA Markacijska sekcija
  TRENING TURA VISOKOGORSKE SEKCIJE Visokogorska sekcija
 
PROSINAC
03. nedjelja Jabukovac (1.246 m/nv) Jelena Baleta, Gabrijela Terze i Nataša Rumora
10. nedjelja Grebenom Peruna Diana Baričević
17. nedjelja Izlet iznenađenja Bruno Kuštre
  AKCIJA MARKIRANJA Markacijska sekcija
  IZLOŽBA NAJBOLJIH PLANINARSKIH FOTOGRAFIJA Foto-kino sekcija
  BOŽIĆNO – NOVOGODIŠNJI DOMJENAK UO HPD Mosor
HPD Mosor
Sinovčićeva 2, p.p. 233
21001 SPLIT
OIB: 40461293872
IBAN: HR4924070001100579795
tel: 021/394-365
fax: 021/272-719
mob: 091/50 99 545
  091/50 99 541
hpd.mosor.split@gmail.com
 
Radno vrijeme tajništva
utorak:    17:00 - 21:00
srijeda:    17:00 - 21:00

četvrtak:  10:00 - 14:00