Grlom u jagode Vrgorac i Kokorići

grlom-u-jagode

Dragi Mosoraši i prijatelji,

Pozivamo vas u nedjelju 30.05.2021. na humanitarni izlet "Grlom u jagode" u kojem ćemo posjetiti prekrasni Vrgorac i etno selo Kokoriće.

Izlet je nastao na inicijativu naše Mosorašice Anje Babić koja nam je htjela pokazati ljepote ovog malog grada Dalmatinske zagore i njegove okolice. Upoznati nas sa bogatom povijesti i kulturom, te nam pokazati tvrđavu Gradinu i postojeće kule u ovom prekrasnom kraju pod Matokitom. Pokazati nam grad u kojem se rodio, o kojem je pisao i kojem se divio veliki pjesnik Tin Ujević. Grad na čijim su ulicama odrastali alpinist i putopisac Stipe Božić, poznati svjetski putnik Mate Šimunović (Mate Svjetski) u kojem je boravio i sam car Franjo Josip, te koji je svojom ljepotom nadahnuo mnoge druge koji su planirano ili sasvim slučajno tu prolazili. Ulice koje i Anji bude najljepša i najdraža sjećanja iz djetinjstva kada je dolazila kod bake i dide.

Posjetit ćemo etno selo Kokoriće i upoznati se sa njegovim ljepotama. Kušati svjetski poznate, mirisne, sočne i lijepe jagode. Vidjeti mjesto na kojem je napisana jedna od najljepših balada - Hasanaginica.

Izlet je humanitarnog karaktera jer naša Anja po drugi put vodi bitku protiv leukemije. Ovim izletom ćemo podignuti svijest javnosti i pružiti podršku i snagu svima koji se trenutno bore protiv leukemije. Podržat ćemo rad Zaklade Ana Rukavina koja svakodnevno nesebično pomaže oboljelima i pruža im nadu u izlječenje.

Zašto je ovaj kraj prekrasan biser koji inspirira mnoge i svojom ljepotom ostavlja bez daha sve koji ga posjete? Zašto su Vrgorčani poznati po gostoprimstvu, te zašto ih se smatra "mudrima i snažnima"? Zašto su najbolje jagode iz ovog kraja? Vidjet ćete ako pođete sa nama na ovu čarobnu pustolovinu ... i ujedno pružite snagu svima koji se sad hrabro bore.

grlom-u-jagode-2

DINAMIČKI PLAN IZLETA:

08.30 h - okupljanje ispred naplatnih kućica u Dugopolju, polazak za Vrgorac

09.30 h - dolazak u Vrgorac, stručni obilazak

12.00 h - polazak prema etono selu Kokorići, stručni obilazak, ručak, posjet plantaži sa jagodama (kupnja jagoda ovisi o količini jagoda u tom trenutku)

16.00 h - polazak prema Splitu

17.30 h - povratak u Split

Prijave za izlet: u prostorijama Društva, Sinovčićeva 2, utorkom od 17 do 21 sat, a srijedom od 13 do 21h.
Prehrana: marenda iz rusaka; organizirani ručak (pršut, sir, pečena teletina i janjetina s krompirima, desert, piće)
* Cijena ručka i stručnih obilazaka je 200 kn, ručak nije obavezan i to napomenuti prilikom prijave za izlet!
* Cijena bez ručka je 40 kn (stučni obilasci).
Oprema: gojzerice, odjeća primjerena vremenskoj prognozi, planinarski štapovi, hrana i piće, mobitel, članska iskaznica.
Prijevoz: osobni automobili
Težina: K1 – T1
Informacije: u prostorijama Društva i na telefon 021/394-365 ili na email: Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript
Vodiči: Ivana Radonić (095/532-6885), Predrag Kurtović, Anja Babić

Prisutni na izletu sudjeluju na vlastitu odgovornost i dužni su pridržavati se uputa vodiča.
Nije dozvoljeno uznemiravanje životinja, branje biljaka, te bacanje otpada po okolišu.
Vodič zadržava pravo izmjena i dopuna u programu izleta te pravo promjene satnice ovisno o okolnostima.

Tehnička zahtjevnost:

Radno vrijeme tajništva