Zimski uspon na Veliki Vran, 17.02.2013.

VrannajavaPozivamo Vas da nam se ove nedjelje 17. veljače 2013. pridružite na zimskom usponu na Veliki Vran (2074 m) u susjednoj nam Bosni i Hercegovini.

Dinamički program izleta:

06:00   Polazak  sa Sukoišanske stanice

09:00   Dolazak na Blidinje

Otvorena i neplodna ravnica koja nas vodi u park je rezultat dva prošla ledena doba. Topljenje ledenjaka sa planine Čvrsnice stvorilo je ovu dolinu, smještenu na nadmorskoj visini od 1200 m.

09:30   Početak uspona u blizini motela Hajdučke vrleti, uspon traje oko 3h

12:30  Dolazak na vrh Veliki Vran – 2074m, povratak istim putem u dolinu

16:45  Dolazak do motela, pauza i odmor- SVI „šetači“ se trebaju okupiti kod motela Hajdučke  vrleti (u motelu se može naručiti hrana i piće)

17:45 Ulazak u autobus i povratak u Split

21:00 Dolazak u Split

OBAVEZNO  PONIJETI OSOBNU ISKAZNICU ILI PUTOVNICU!!!!

Prijave za izlet uz uplatu: u prostorijama Društva, Sinovčićeva 2, utorkom i srijedom od 19 - 21 sati,

Informacije: u prostorijama Društva i na telefon 021/394-365,

Oprema: dobre cipele, odjeća primjerena vremenskoj prognozi i snijegu, hrana i piće, mobitel, planinarska iskaznica, CEPIN, DEREZE.

Vođa izleta: Ante Bigava (098/440-129)

Prednost kod popune autobusa imaju prijavljeni s cjelovitom uplatom izleta. Uplatu je potrebno izvršiti do tjedan dana prije izleta. U slučaju odustajanja 5 i manje dana prije datuma izleta, uplaćeni novac se vraća jedino uz pronađenu zamjenu.

Prisutni na izletu sudjeluju na vlastitu odgovornost i dužni su pridržavati se uputa vodiča. Nije dozvoljeno uznemiravanje životinja, branje biljaka, te bacanje otpada po okolišu.

Vodič zadržava pravo promjene satnice ovisno o okolnostima.