Izlet na Zavelim (BiH), 10.02.2013.

zavelimnajavaPozivamo Vas da nam se u nedjelju 10. veljače 2013. pridružite na usponu na najviši vrh planine Zavelim u susjednoj Bosni i Hercegovini.

Dinamički program izleta:

nedjelja, 10.02.2013.

05:45h okupljanje na autobusnoj stanici u Sukoišanskoj ulici

06:00h polazak prema Roškom Polju

08:30h dolazak na Roško Polje, pred crkvu Svetog Ivana Krstitelja (905 m)

08:45h početak uspona na Kolakovac

Prvi dio uspona preko srednjovjekovnog grada Roga, pa kroz visoku bukovu šumu na prostrane livade hrbata Zavelima, te njima sve do najvišeg vrha planine.

12:30h dolazak na Kolakovac (1346 m), odmor

S vrha se pružaju nezaboravni vidici na Biokovo, Vrgorsko gorje, Kamešnicu, jezero Buško blato, Tušnicu, Cincar, Vran i Čvrsnicu. na vrhu se nalazi metalni tuljac sa žigom i upisnom knjigom.

13:30h silazak prema Močilima

15:30h dolazak nas Močila (910 m)

Na Močilima se nalazi izvor vode pored kojeg je LD „Roško polje“ sagradilo nadstrešnicu sa stolovima i klupama.

16:00h povratak u Split

19:00h dolazak u Split

Prijave za izlet uz uplatu: u prostorijama Društva svakog utorka i srijede od 18 do 21h

Prehrana: u vlastitom aranžmanu - iz ruksaka

Oprema: izletnička - prilagođena vremenskim prilikama, terenska hrana i piće, planinarska iskaznica, mobitel, čeona lampa.

Fizička zahtjevnost: srednje-teško

Tehnička zahtjevnost: nezahtjevno

Informacije: u prostorijama Društva ili na 021/394-365

Vođa izleta: Božidar Balaš 095/827-3603

ZBOG PRELASKA DRŽAVNE GRANICE OBAVEZNO SA SOBOM PONIJETI VALJANU OSOBNU ISKAZNICU ILI PUTOVNICU!

Prednost kod popune autobusa imaju ranije prijavljeni s cjelovitom uplatom izleta.

U slučaju odustajanja 5 i manje dana prije datuma izleta, uplaćeni novac se vraća jedino uz pronađenu zamjenu.

Prisutni na izletu sudjeluju na vlastitu odgovornost i dužni su pridržavati se uputa vodiča.

Vodič zadržava pravo promjene rute i satnice ovisno o okolnostima.