30 Prosinac 2019
I u 2020 smo za Vas svašta osmislili, izletima pokušali pokriti što više zanimljivih planina, otoka i vrhova, dogovorili održavanje raznih škola (dvije opće planinarske škole, malu planinarsku školu, alpinističku školu, speleo školu i školu penjanja), akcija i predavanja. Vjerujemo da će svak pronaći nešto za sebe.
Plan aktivnosti možete pregledati u nastavku ili preuzeti brošuru u PDF obliku. Ovo je naravno samo dio aktivnosti našeg Društva i njegovih odsjeka i sekcija, jer ne stane sve na samo dva lista...stoga nas redovito pratite putem ove stranice i budite informirani kako Vam ne bi promaklo nešto zanimljivo i važno.
Datum | PODRUČJE IZLETA – AKTIVNOSTI | Organizator/ vodič: |
---|---|---|
SIJEČANJ | ||
03-12. pet-ned | SKIJANJE RISOUL (Francuska) | DELMINIUM TRAVEL/ Željko Balov |
06. ponedjeljak | TRI KRALJA PRAZNIK- tradicionalni uspon na DEBELO BRDO | SPV Split |
12. nedjelja | „Borba sa vjetrenjačama“- ORLOVAČA (494 m/nv) i KANAL SV. ANTE | Gorana Gotovac |
19. nedjelja | TEMATSKA STAZA SV. LEOPOLDA MANDIĆA; Ilirska riječna staza | Ante Bigava |
26. nedjelja | RIMSKOM CESTOM DO IMOTSKIH JEZERA | Ante Strunje |
25/26. sub/ned | BiH- CINCAR (2.006 m/nv) | Visokogorska sekcija |
AKCIJA MARKIRANJA | Markacijska sekcija | |
VELJAČA | ||
02. nedjelja | VILAJA- Crni vrh (739 m/nv) | Ivica Sorić |
09. nedjelja | „Područje mrežastoga krša“; BIOKOVO- Kimet (1536 m/nv) | Ivana Jozić |
16. nedjelja |
„Danas planinarim za dječji osmjeh“ - CETINOM I NJENIM PRITOCIMA |
Sanja Marinov- izletnička sekcija i prirodoslovci |
23. nedjelja | PLITVICE | Nikša Maričić |
22/23.sub/ned | ČVRSNICA (BiH)- VELIKI VILINAC (2.118 m/nv) | Visokogorska sekcija |
25. utorak | POČETAK OPĆE PLANINARSKE ŠKOLE | |
AKCIJA MARKIRANJA | Markacijska sekcija | |
BICIKLAMA OKO PERUNA | Ljubomir Juretić | |
OŽUJAK | ||
01.nedjelja | „Mitska planina Dalmatinske zagore“; SVILAJA- Bat (1.508 m/nv) | Ante Strunje |
08. nedjelja | Tradicionalni uspon „100 ŽENA NA VRH MOSORA” | Ivana Jozić |
15. nedjelja | POLJIČKOM REPUBLIKOM | Matea Puljić |
14/15. sub/ned | 5 VRHOVA IZNAD 2.000 m/nv- VRANICA (BiH) | Visokogorska sekcija |
22. nedjelja. | „Jedna baš oštra planina“; MATOKIT - vrh Sv. Rok (1.062 m/nv) | Željka Radenović |
22. nedjelja | Za Tinom po VRGORSKOM gorju | Denis Vranješ- sekcija Prirodoslovci |
28/29. sub/ned | „Velebit se zovem, junak sam ti pravi...“- JUŽNI VELEBIT | Goran Maleš |
AKCIJA MARKIRANJA | Markacijska sekcija | |
MALA PLANINARSKA ŠKOLA | ||
TRAVANJ | ||
05. nedjelja | FERATOM KROZ KANJON ČIKOLE | Ante Milić |
05. nedjelja | Podbiokovskim stazama od Gornjih Tučepa do Kotišne | Sanja Marinov- sekcija prirodoslovci |
13. ponedjeljak | „Sedreni slapovi rijeke Krke“; NACIONALNI PARK KRKA | Vedrana Dobra |
13. ponedjeljak | ČVRSNICA (BiH)- PLOČNO (2.228 m/nv) | Visokogorska sekcija |
18/19 sub- ned | „S osmijehom u planinu“; MURSKO SREDIŠĆE- 1. POHOD ZA OSI (Osobe sa invaliditetom) | Aleksandra Kuzmanić |
26. nedjelja | VILENSKI KUKOVI- završni dio trilogije | Damir Katušić |
AKCIJA MARKIRANJA | Markacijska sekcija | |
SVIBANJ | ||
03.nedjelja | KREMEN (1.591 m/nv) i VRELO RIJEKE UNE | Dario Maršić |
02/03. sub/ned | MPP- MOSORSKI PLANINARSKI PUT | |
02/03. sub/ned | MALA ĆABA (2.086 m/nv) - TRESKAVICA (BiH) | Visokogorska sekcija |
10. nedjelja | TULOVE GREDE- NOVA PRIČA | Damir Katušić |
09/10. sub/ned | KORČULA-BISER MORA | Damir Pačić |
12. utorak | FOTO TEČAJ | Predrag Kurtović |
17. nedjelja | “Gradska planina”; BiH MOSTAR - PLANINICA (868 m/nv) | Goran Maleš |
17. nedjelja | “U carstvu Dabarskih kukova”; VELEBIT | Sanja Marinov- sekcija prirodoslovci |
24. nedjelja | “Za putnike zvijezde su vodiči...”; STAZA MALOG PRINCA | Ante Milić |
28-31. čet-ned | MOSOR FILM FESTIVAL | Foto-kino sekcija |
AKCIJA MARKIRANJA | Markacijska sekcija | |
LIPANJ | ||
6/7. sub/ned | DANI HRVATSKIH PLANINARA, UČKA (1.396 m/nv) | Ivana Radonić |
13. subota | TRADICIONALNI POHOD NA DINARU | HPS |
13/14. sub/ned | IZVORIĆI-TAMO GDJE SE RAĐAJU RIJEKE | Željko Balov |
19- 22. pet-pon | „Najdurmitorskim stazama“ i 5 VRHOVA IZNAD 2.200 m/nv; CRNA GORA - DURMITOR | Denis Vranješ |
20-22 sub-pon | „Otoci sunca, pijeska, mora i ljepote“; ZAVRATNICA, RAB i PAG | Vedrana Dobra |
28. nedjelja | „Divlja, moćna, surova divljina“- ČVRSNICA (Hajdučka vrata 2.000 m/nv); | Gorana Gotovac |
Akcija upisa u Hrvatski registar dobrovoljnih darivatelja krvotvornih matičnih stanica | Anja Kutleša Babić | |
SRPANJ | ||
03/04/05. pet-ned | MRKOPALJSKI PLANINARSKI PUT | Ante Milić |
12. nedjelja | „Putevima prvih Mosoraša“; ŠATOR - Veliki Šator (1.872 m/nv) | Marija Blažević |
18/19. sub/ned | MAGLIĆ (2.386 m/nv) I ZELENGORA (BiH) | Visokogorska sekcija |
KOLOVOZ | ||
01-09. sub-ned. | CENTRALNI IZLET- SLOVAČKA (VELIKE TATRE) | Sonja Nikolin |
23. nedjelja | KANJONING | Željko Balov |
28-30. pet- ned | „Između mora i zvijezda“- otok LASTOVO | Vanja Vuković |
RUJAN | ||
05/06. sub/ned | „Kamen krunu nosim na ponosnoj glavi…“; SJEVERNI VELEBIT | Željko Balov |
05/06. sub/ned | BiH PRENJ - ZELENA GLAVA (2.155 m/nv) I OTIŠ (2.097 m/nv) | Visokogorska sekcija |
13. nedjelja | BLACE- SKRIVENA PUSTINJA OTOKA BRAČA | Milan Karmelić |
13. nedjelja | „Putevima zabiokovskih klesara i pastira“; BIOKOVO | Merien Ilić |
18/19/20. pet-ned | „Uzduž i poprijeko Bjelašnice“ BiH – Opservatorij (2.067 m/nv) | Sanja Marinov |
27. nedjelja | „Putevima starih maslinara“: otok MURTER | Marko Bilić |
27. nedjelja | „Jogurt stazom do vrha Hrvatske“; DINARA- SINJAL (1.831 m/nv) | Josip Glavinović |
AKCIJA MARKIRANJA | Markacijska sekcija | |
29.09 utorak | POČETAK OPĆE PLANINARSKE ŠKOLE | Izletnička sekcija |
POČETAK LJETNE ALPINISTIČKE ŠKOLE | Alpinistički odsjek | |
LISTOPAD | ||
03-04. sub/ned | DANI MOSORAŠA- Proslava povodom 95. rođendana | UO HPD Mosor |
07/08/09/10/11 sri-ned | 5 VRHOVA IZNAD 2.500 m/nv PROKLETIJE- CRNA GORA | Visokogorska sekcija |
11.nedjelja | „Ta planina na kojoj je stala, po Tuzi se Tušnica prozvala…“; BiH TUŠNICA (1.697 m/nv) | Stipe Zrno |
17.subota | Kroz Veliku Paklenicu | Sanja Marinov- sekcija prirodoslovci |
17/18. sub-ned | „Još u gori pjeva vila Velebita…“ SREDNJI VELEBIT- DABARSKI KUKOVI | Željko Balov |
18.nedjelja | Tradicionalni uspon „Milanovom stazom“; MOSOR vrh LIŠNICA | SPV Split |
25. nedjelja | TRAGOVIMA ALBERTA FORTISA PO BIOKOVU | Anđelko Kovačević |
AKCIJA MARKIRANJA | Markacijska sekcija | |
ŠKOLA SPORTSKOG PENJANJA | Sportsko-penjački odsjek | |
SPELEOLOŠKA ŠKOLA | Speleološko odsjek | |
STUDENI | ||
07/08 sub-ned | Šumski dani na Mosoru | Denis Vranješ |
07/08 sub-ned | BiH LELIJA- VELIKA LELIJA (2.032 m/nv) | Visokogorska sekcija |
08. nedjelja | KRJAVA-OTKRIVANJE NUTRINE BIOKOVA | Željko Balov |
15. nedjelja | „Gorskim hrptom po pogled na Baćinska jezera“; RILIĆ (Sv. Ilija 773 m/nv) | Gorana Gotovac |
22. nedjelja | „Idmeo na oltar Vrgorskoga gorja“- Sv. MIHOVIL (1.245 m/nv) | Dolores Plastić |
29. nedjelja | KORITA I VRH GLAVAŠ (1.308 m/nv) | Darko Hrga |
AKCIJA MARKIRANJA | Markacijska sekcija | |
PROSINAC | ||
06. nedjelja | STONSKIM ZIDINAMA I PUTEVIMA DINGAČA | Nikša Maričić |
IZLOŽBA NAJBOLJIH PLANINARSKIH FOTOGRAFIJA | Foto-kino sekcija | |
13. nedjelja | ČIKOLOM- ZEMLJOM DALMATA I KNEZOVA NELIPIĆA | Ante Strunje |
20. nedjelja | Preko Opora od Labina do Malačke | Sanja Marinov- sekcija prirodoslovci |
20. nedjelja | IZLET IZNENAĐENJA | Izletnička sekcija |
AKCIJA MARKIRANJA | Markacijska sekcija | |
BOŽIĆNO – NOVOGODIŠNJI DOMJENAK | UO HPD Mosor |