16. planinarska večer Priroda i društvo - "Kavkaške putešestvije"

Treću godinu za redom nastavljamo sa večerima Priroda i društvo u popularnom splitskom klubu Quasimodo. Od ove godine veceri Prirode i drustva radimo kao uvod u nikad raznovrsniji program Mosor film festivala, a koji ce se odrzati krajem svibnja 2020. g.

Druženje zakazujemo 30.10.2019.g. u 20:00 u Gundulićevoj 26 u Splitu, na 2. katu nekadašnje robne kuće Dalma. Veselimo se vašem dolasku.

kavkaske-putesestvije-01-mff

Za otvaranje sezone naš Mosoraš Ivan Lovrinović je pripremio zanimljivo predavanje o penjanju u Gruziji.

U kolovozu je četveročlana ekipa sastavljena od tri Mosoraša (Kate, Davor i Ivan) i jednog Željezničara (Toni) krenula na dvotjednu avanturu prema najvišoj gruzijskoj planini Shkhara s ciljem penjanja na zapadni vrh Shkhare visok 5068 m. Uslijed niza nepredviđenih situacija i manjka sreće s vremenom vratili su se s 4000 m, ali nakon par dana popeli su drugi vrh Tetnuldi 4858 m.

kavkaske-putesestvije-02

kavkaske-putesestvije-03