Otvoren natječaj za najbolju planinarsku fotografiju

01 Nagrada - Divokoza Island Vlasta Stalekar mala 02Foto-kino sekcija HPD Mosor i ove godine organizira natječaj za najbolju fotografiju na temu planinarstva, speleologije, alpinizma, sportskog penjanja te planinske flore i faune, pa Vas pozivamo da sudjelujete sa svojim radovima.

Pravila natječaja
Kategorije:

1/ Blenda 22  (Alpinizam, sportsko penjanje, tehničko penjanje, višedužinci, penjanje u ledu, DWS, boulder...)
2/ Speleologija (Špilje, jame, speleološki logori, speleoronjenje...)
3/ Planina i mi (Planinarenje ljeti/zimi, turno skijanje, tečajevi, planinarski događaji, trail, planinarska svakodnevnica...)
4/ Oku lijepo (makro, pejzaži, apstraktna planinska fotografija, planinska flora i fauna)

Grandes Jorasses 2 Francuska Frane Bebić

- svaki sudionik može poslati najviše 8 fotografija za svaku kategoriju
- fotografije se mogu poslati na cd/dvd mediju u jpeg ili tiff formatu rezolucije 300 dpi pripremljene za    razvijanje na veličinu 40 x 60 cm ili e-mailom
- uz cd/dvd ili e-mail treba napisati sljedeće podatke: ime i prezime autora, adresu, telefon, e-mail adresu, ime planinarskog društva (ukoliko je autor član), naziv fotografije i mjesto snimanja
- fotografije moraju biti odvojene po kategorijama
- zaprimljeni cd/dvd- ovi se ne vraćaju
- rok prijave je do 31.10.2016.

Fotografije snimljene na cd/dvd mediju treba poslati na adresu:
HPD “Mosor” Split, Sinovčićeva 2, p.p. 233, 21001 Split, sa naznakom “Za natječaj”

Bezdan Mokre noge Biokovo Marin Glušević

Fotografije u jpg. formatu mogu se poslati na e-mail Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript . Preporuka je da veličina pojedinačnog e-maila bude max. do 10Mb, a u slučaju prekoračenja fotografije treba poslati odvojeno u nekoliko e-mailova  ili koristiti jumbo mail i slične stranice.

Stručni žiri će odabrati fotografije koje će biti izložene u Foto klubu “Split” od  09.11. – 22.11.2016.

Odlukom istog žirija podijelit će se nagrade za najbolju fotografiju iz svake kategorije kao i opća nagrada za 1.,2. i 3. najbolju fotografiju.

Organizator zadržava pravo postavljanja izložbe i na drugim mjestima i korištenje fotografija uz imenovanje autora na vlastitim web prostorima.

Za sve dodatne informacije možete se javiti na telefone:
Marin Glušević 095/813-7583
Sonja Nikolin 098/184-0440