Plan aktivnosti HPD Mosor u 2022. g.

10 Siječanj 2022

Ispis

no-imageI u 2022 smo za Vas svašta osmislili, izletima pokušali pokriti što više zanimljivih planina, otoka i vrhova, dogovorili održavanje raznih škola (dvije opće planinarske škole, malu planinarsku školu, visokogorsku i alpinističku školu), akcija i predavanja. Vjerujemo da će svak pronaći nešto za sebe.

 

Plan aktivnosti možete pregledati u nastavku ili preuzeti brošuru u PDF obliku. Ovo je naravno samo dio aktivnosti našeg Društva i njegovih odsjeka i sekcija, jer ne stane sve na samo dva lista...stoga nas redovito pratite putem ove stranice i budite informirani kako Vam ne bi promaklo nešto zanimljivo i važno.

 

 

Napomena: u skladu s epidemiološkim okolnostima, plan izleta je podložan promjenama. Svakako pratite našu stranicu jer ćemo Vas o svemu pravovremeno obavijestiti.

 

Datum PODRUČJE IZLETA - AKTIVNOSTI Organizator/vodič:
SIJEČANJ
06. četvrtak TRI KRALJA PRAZNIK- tradicionalni uspon na DEBELO BRDO SPV-Split
16. nedjelja Od Tugara preko Naklica do Omiša Gorana Gotovac
22. subota Tradicionalni zimski uspon na Kamešnicu PD Jelinak- Trilj (Sonja Nikolin)
23. nedjelja Zip Line Kozjak- Bobanova greda Ante Milić
30. nedjelja Mosor- priče iz davnine Matea Puljić/Gorana Gotovac
20. četvrtak POČETAK VISOKOGORSKE ŠKOLE Visokogorska sekcija
22. subota Biokovo Visokogorska sekcija
  AKCIJA MARKIRANJA Markacijska sekcija
  RADNA AKCIJA-OBNOVA KROVA NA PLANINARSKOM DOMU Gospodarska sekcija
 
VELJAČA
06. nedjelja Pogled sa Kozjaka Ivana Radonić
13. nedjelja Vrhovi Srednjeg Velebita- Visibaba 1.160 m/nv, Prikinuto brdo 1.264 m/nv i Budakovo brdo 1.318 m/nv Marija Blažević
18.-20. pet-ned 22. Zimski uspon na Bjelolasicu Ante Milić
27. nedjelja Bacimo pogled sa Sv.Vida”- Sutvid, Velika Kapela 1.158 m/nv Merien Ilić
  Dritura 2022 Odsjek planinskog trčanja
  Čvrsnica BIH Visokogorska sekcija
  AKCIJA MARKIRANJA Markacijska sekcija
  RADNA AKCIJA-OBNOVA KROVA NA PLANINARSKOM DOMU Gospodarska sekcija
 
OŽUJAK
01. utorak POČETAK OPĆE PLANINARSKE ŠKOLE Izletnička sekcija
05. subota Kolijevkom Hrvatske državnosti HPD Ante Bedalov (Ivana Radonić)
06. nedjelja 100 žena na vrh Mosora Gorana Gotovac
13. nedjelja Feratom kroz kanjon Čikole Ante Milić
19/20 sub/ned Vidova Gora 778 m/nv- Otok Brač Milan Karmelić
20. nedjelja Izlet na Bat (Kijevski Kozjak) 1.206 m/nv Predrag Kurtović
27. nedjelja Perun protiv Velesa Damir Katušić
  Kamniške Alpe SLO Visokogorska sekcija
  POČETAK ALPINISTIČKE ŠKOLE Alpinistički odsjek
  POČETAK MALE PLANINARSKE ŠKOLE Izletnička sekcija
  AKCIJA MARKIRANJA Markacijska sekcija
  RADNA AKCIJA-OBNOVA KROVA NA PLANINARSKOM DOMU Gospodarska sekcija
 
TRAVANJ
02/03 sub/ned Kanjonima Nacionalnog parka Paklenica Bruno Kuštre/Marko Kovač i Goran Mrdaković
10. nedjelja Šugarska duliba iz Lukovog Šugarja-Velebit-Veliki stolac 1.406 m/nv i Krug 1.342 m/nv Sanja Marinov/ Jelena Baleta i Gabrijela Terze
18. ponedjeljak Izlet na Rujnicu i plovidba lađama kroz deltu Neretve- Babina gomila 735 m/nv Vedrana Dobra/ Emanuela Jurić i Stipe Nenadić
18. ponedjeljak Sinjal 2022 Odsjek planinskog trčanja
20.-24. sri-ned ISTRA-skrivene čari i poznati dragulji zelenog poluotoka Vedrana Dobra/ Natalija Šarić
24. nedjelja Vilenski kukovi-završetak trilogije Damir Katušić
  Visoke ture AUT Visokogorska sekcija
  AKCIJA MARKIRANJA Markacijska sekcija
  RADNA AKCIJA-OBNOVA KROVA NA PLANINARSKOM DOMU Gospodarska sekcija
 
SVIBANJ
30.04. / 01.05. sub/ned MPP- Mosorski planinarski put Milan Karmelić/Miro Kurtović
01. nedjelja “Gradska planina”; Mostar - Planinica (868 m/nv)- BiH Goran Maleš
07. subota Sv. Nedilja-Sv. Nikola-Sv. Nedilja – otok Hvar Sanda Doljanin
08. nedjelja Karišnica i kanjon Bijele Marko Bilić
15. nedjelja Lipa staza- Velebit- Vaganski vrh 1.757 m/nv Nikša Maričić  
14./15. sub/ned Korčula- “Biser mora” Damir Pačić
22. nedjelja "Samo se srcem dobro vidi" - STAZA MALOG PRINCA Iris Maleš
21./22. sub/ned Vlašić- vrh Paljenik 1.933 m/nv BiH Husein Šabić
26.-30. čet- pon Pag - Sveti Vid 348 m/nv, “Life on Mars”, Rab (Kamenjak 408 m/nv), uvala Zavratnica Vedrana Dobra/Bruno Kuštre
27.-29. pet-ned DANI HRVATSKIH PLANINARA- Vrgorac HPD Vrgorac / HPS (Ivana Radonić)
  Bosanske ferate BIH Visokogorska sekcija
  FOTO TEČAJ Foto-kino sekcija
  AKCIJA MARKIRANJA Markacijska sekcija
  RADNA AKCIJA-OBNOVA KROVA NA PLANINARSKOM DOMU Gospodarska sekcija
 
LIPANJ
05. nedjelja Krajnja mačka i Čubrijan - Biokovo Sonja Nikolin
12. nedjelja Sveto brdo-Velebit 1.751 m/nv Merien Ilić/Ivo Jeličić i Mate Balić
16.-19. čet.-ned. Zagorje-“Lepe ti je Zagorje zelene…” Ivana Radonić
25/26 sub/ned Hajdučka gora” -Romanija-Novakova pećina 1.515 m/nv i Đeva 1.542 m/nv i “Olimpijska planina”- Jahorina-vrh Ogorjelica 1.916 m/nv-BiH Husein Šabić
  Dolomiti ITA Visokogorska sekcija
  AKCIJA MARKIRANJA Markacijska sekcija
  RADNA AKCIJA-OBNOVA KROVA NA PL. DOMU Gospodarska sekcija
 
SRPANJ
01.-03. pet-ned Zelengora BiH – Uglešin vrh 1.859 m/nv Sanja Marinov Vranješ
09/10 sub/ned Gorski kotar-Tuhobić 1.109 m/nv i Burni Bitoraj- vrh Bitoraj 1.386 m/nv Ante Milić
  Peninske Alpe SVI Visokogorska sekcija
  RADNA AKCIJA-OBNOVA KROVA NA PLANINARSKOM DOMU Gospodarska sekcija
 
KOLOVOZ
04.-07. čet-ned Julijske Alpe- Mangart 2.679 m/nv i Montaž 2.753 m/nv- SLO- ITL Visokogorska sekcija
19.-21. pet- ned LASTOVO-Između mora i zvijezda Vanja Vuković
27/28 sub/ned Remek-djelo prirode-Kamena galerija-Velebit Goran Maleš
24.-28. sri-ned Prokletije-Đerevica 2.656 m/nv, Očnjak 2.185 m/nv, Karanfili-CRNA GORA-KOSOVO Visokogorska sekcija
  RADNA AKCIJA-OBNOVA KROVA NA PLANINARSKOM DOMU Gospodarska sekcija
 
RUJAN
02.-04. pet-ned Triglav 2.864 m/nv Julijske Alpe-SLO Sonja Nikolin / Ivo Jaić i Igor Pjacun
10. subota Šumski dani  
08.-11. čet-ned MFF- MOSOR FILM FESTIVAL Denis Vranješ
15.-18. čet-ned Lošinj (Osorčica-Sv.Mikula 557 m/nv), Cres (Sis 639 m/nv), Krk (Obzova 568 m/nv) Vedrana Dobra/ Maja Tudor
18. nedjelja Ljepote Dinare-Lišanjski vrh 1.794 m/nv Marija Blažević
23.-25. pet-ned Durmitor- Bobotov kuk 2.523 m/nv i Veliki Međed 2.285 m/nv-CRNA GORA Denis Vranješ
27. utorak POČETAK OPĆE PLANINARSKE ŠKOLE Izletnička sekcija
  POČETAK ALPINISTIČKE ŠKOLE Alpinistički odsjek
  AKCIJA MARKIRANJA Markacijska sekcija
  RADNA AKCIJA-OBNOVA KROVA NA PLANINARSKOM DOMU Gospodarska sekcija
 
LISTOPAD
01/02 sub/ned Dani Mosoraša Ivana Radonić
02. nedjelja Gojzericom po Murteru Marko Bilić
08/09 sub/ned Bjelašnica vrh Obalj 1.896 m/nv I Visočica vrh Drstva 1.808 m/nv- BiH Anđelko Kovačević
16. nedjelja U zemlji divova-Velebit Iris Maleš
23. nedjelja Gljevarenje do Kurtegića doca - Kamešnica- vrh Burnjača 1.773 m/nv i Garjeta 1.773 m/nv Anđelko Kovačević/Jelena Baleta i Gabrijela Terze
30. nedjelja Južna skupina Velebitskih vrhova-Veliki Sadikovac 1.286 m/nv, Mala Konjevača 1.338 m/nv, Velika Konjevača 1.381 m/nv Merien Ilić
  Prenj BIH Visokogorska sekcija
  AKCIJA MARKIRANJA Markacijska sekcija
 
STUDENI
06. nedjelja Brački “Camino”- II. dio Milan Karmelić/ Katarina Dobronić
13. nedjelja Biokovo-Bukovac 1.262 m/nv Stipe Zrno
20. nedjelja Uspon na Kozik (Sv. Jure) 1.319 m/nv Darko Hrga
27. nedjelja Kanjon Badnjevice Diana Baričević
  Biokovo Visokogorska sekcija
  AKCIJA MARKIRANJA Markacijska sekcija
 
PROSINAC
04. nedjelja Istražimo zapad Mosora Bruno Kuštre
11. nedjelja Markizine Grede- Kozjak Alemko Treselj
18. nedjelja Izlet iznenađenja Damir Katušić
  Štamparija 2022 Odsjek planinskog trčanja
  AKCIJA MARKIRANJA Markacijska sekcija
  IZLOŽBA NAJBOLJIH PLANINARSKIH FOTOGRAFIJA Foto-kino sekcija
  BOŽIĆNO- NOVOGODIŠNJI DOMJENAK UO HPD Mosor