Plan aktivnosti HPD Mosor u 2020. g.

PDFIspis

no-imageI u 2020 smo za Vas svašta osmislili, izletima pokušali pokriti što više zanimljivih planina, otoka i vrhova, dogovorili održavanje raznih škola (dvije opće planinarske škole, malu planinarsku školu, alpinističku školu, speleo školu i školu penjanja), akcija i predavanja. Vjerujemo da će svak pronaći nešto za sebe.

 

Plan aktivnosti možete pregledati u nastavku ili preuzeti brošuru u PDF obliku. Ovo je naravno samo dio aktivnosti našeg Društva i njegovih odsjeka i sekcija, jer ne stane sve na samo dva lista...stoga nas redovito pratite putem ove stranice i budite informirani kako Vam ne bi promaklo nešto zanimljivo i važno.

 

 

DatumPODRUČJE IZLETA – AKTIVNOSTIOrganizator/ vodič:
 
SIJEČANJ
03-12. pet-ned SKIJANJE RISOUL (Francuska) DELMINIUM TRAVEL/ Željko Balov
06. ponedjeljak TRI KRALJA PRAZNIK- tradicionalni uspon na DEBELO BRDO  SPV Split
12. nedjelja „Borba sa vjetrenjačama“- ORLOVAČA (494 m/nv) i KANAL SV. ANTE Gorana Gotovac
19. nedjelja TEMATSKA STAZA SV. LEOPOLDA MANDIĆA; Ilirska riječna staza Ante Bigava
26. nedjelja RIMSKOM CESTOM DO IMOTSKIH JEZERA Ante Strunje
25/26. sub/ned BiH- CINCAR (2.006 m/nv) Visokogorska sekcija
  AKCIJA MARKIRANJA Markacijska sekcija
 
VELJAČA
02. nedjelja VILAJA- Crni vrh (739 m/nv) Ivica Sorić
09. nedjelja „Područje mrežastoga krša“; BIOKOVO- Kimet (1536 m/nv) Ivana Jozić
16. nedjelja

„Danas planinarim za dječji osmjeh“ - CETINOM I NJENIM PRITOCIMA

Sanja Marinov- izletnička sekcija i prirodoslovci
23. nedjelja PLITVICE Nikša Maričić
22/23.sub/ned ČVRSNICA (BiH)- VELIKI VILINAC (2.118 m/nv) Visokogorska sekcija
25. utorak POČETAK OPĆE PLANINARSKE ŠKOLE  
  AKCIJA MARKIRANJA Markacijska sekcija
  BICIKLAMA OKO PERUNA Ljubomir Juretić
 
OŽUJAK
01.nedjelja „Mitska planina Dalmatinske zagore“; SVILAJA- Bat (1.508 m/nv) Ante Strunje 
08. nedjelja Tradicionalni uspon „100 ŽENA NA VRH MOSORA” Ivana Jozić
15. nedjelja POLJIČKOM REPUBLIKOM Matea Puljić
14/15. sub/ned 5 VRHOVA IZNAD 2.000 m/nv- VRANICA (BiH) Visokogorska sekcija
22. nedjelja.  „Jedna baš oštra planina“; MATOKIT - vrh Sv. Rok (1.062 m/nv) Željka Radenović
22. nedjelja Za Tinom po VRGORSKOM gorju Denis Vranješ- sekcija Prirodoslovci
28/29. sub/ned „Velebit se zovem, junak sam ti pravi...“- JUŽNI VELEBIT Goran Maleš
  AKCIJA MARKIRANJA Markacijska sekcija
  MALA PLANINARSKA ŠKOLA  
 
TRAVANJ
05. nedjelja FERATOM KROZ KANJON ČIKOLE Ante Milić
05. nedjelja Podbiokovskim stazama od Gornjih Tučepa do Kotišne Sanja Marinov- sekcija prirodoslovci
13. ponedjeljak „Sedreni slapovi rijeke Krke“; NACIONALNI PARK KRKA Vedrana Dobra
13. ponedjeljak ČVRSNICA (BiH)- PLOČNO (2.228 m/nv)  Visokogorska sekcija
18/19 sub- ned „S osmijehom u planinu“; MURSKO SREDIŠĆE- 1. POHOD ZA OSI (Osobe sa invaliditetom) Aleksandra Kuzmanić
26. nedjelja VILENSKI KUKOVI- završni dio trilogije  Damir Katušić
  AKCIJA MARKIRANJA Markacijska sekcija
 
SVIBANJ
03.nedjelja KREMEN (1.591 m/nv) i VRELO RIJEKE UNE Dario Maršić
02/03. sub/ned MPP- MOSORSKI PLANINARSKI PUT         
02/03. sub/ned MALA ĆABA (2.086 m/nv) - TRESKAVICA (BiH) Visokogorska sekcija
10. nedjelja TULOVE GREDE- NOVA PRIČA Damir Katušić
09/10. sub/ned KORČULA-BISER MORA Damir Pačić
12. utorak FOTO TEČAJ Predrag Kurtović
17. nedjelja “Gradska planina”; BiH MOSTAR - PLANINICA (868 m/nv) Goran Maleš
17. nedjelja “U carstvu Dabarskih kukova”; VELEBIT  Sanja Marinov- sekcija prirodoslovci
24. nedjelja “Za putnike zvijezde su vodiči...”; STAZA MALOG PRINCA  Ante Milić
28-31. čet-ned MOSOR FILM FESTIVAL Foto-kino sekcija
  AKCIJA MARKIRANJA Markacijska sekcija
 
LIPANJ
6/7. sub/ned DANI HRVATSKIH PLANINARA, UČKA (1.396 m/nv) Ivana Radonić
13. subota TRADICIONALNI POHOD NA DINARU HPS
13/14. sub/ned IZVORIĆI-TAMO GDJE SE RAĐAJU RIJEKE Željko Balov
19- 22. pet-pon „Najdurmitorskim stazama“ i 5 VRHOVA IZNAD 2.200 m/nv; CRNA GORA - DURMITOR  Denis Vranješ
20-22 sub-pon „Otoci sunca, pijeska, mora i ljepote“;  ZAVRATNICA, RAB i PAG Vedrana Dobra
28. nedjelja „Divlja, moćna, surova divljina“- ČVRSNICA (Hajdučka vrata 2.000 m/nv);  Gorana Gotovac
  Akcija upisa u Hrvatski registar dobrovoljnih darivatelja krvotvornih matičnih stanica Anja  Kutleša Babić
 
SRPANJ
03/04/05. pet-ned MRKOPALJSKI PLANINARSKI PUT Ante Milić
12. nedjelja „Putevima prvih Mosoraša“;  ŠATOR - Veliki Šator (1.872 m/nv) Marija Blažević
18/19. sub/ned MAGLIĆ (2.386 m/nv) I ZELENGORA (BiH) Visokogorska sekcija
 
KOLOVOZ
01-09. sub-ned. CENTRALNI IZLET- SLOVAČKA (VELIKE TATRE) Sonja Nikolin
23. nedjelja KANJONING Željko Balov
28-30. pet- ned  „Između mora i zvijezda“- otok LASTOVO Vanja Vuković
 
RUJAN
05/06. sub/ned „Kamen krunu nosim na ponosnoj glavi…“; SJEVERNI VELEBIT  Željko Balov
05/06. sub/ned BiH PRENJ - ZELENA GLAVA (2.155 m/nv) I OTIŠ (2.097 m/nv)   Visokogorska sekcija
13. nedjelja BLACE- SKRIVENA PUSTINJA OTOKA BRAČA Milan Karmelić
13. nedjelja „Putevima zabiokovskih klesara i pastira“; BIOKOVO  Merien Ilić
18/19/20. pet-ned „Uzduž i poprijeko Bjelašnice“ BiH – Opservatorij (2.067 m/nv) Sanja Marinov
27. nedjelja „Putevima starih maslinara“: otok MURTER Marko Bilić
27. nedjelja „Jogurt stazom do vrha Hrvatske“; DINARA- SINJAL (1.831 m/nv) Josip Glavinović
  AKCIJA MARKIRANJA Markacijska sekcija
29.09 utorak POČETAK OPĆE PLANINARSKE ŠKOLE Izletnička sekcija
  POČETAK LJETNE ALPINISTIČKE ŠKOLE Alpinistički odsjek
 
LISTOPAD
03-04. sub/ned DANI MOSORAŠA- Proslava povodom 95. rođendana UO HPD Mosor
07/08/09/10/11 sri-ned 5 VRHOVA IZNAD 2.500 m/nv PROKLETIJE- CRNA GORA Visokogorska sekcija
11.nedjelja „Ta planina na kojoj je stala, po Tuzi se Tušnica prozvala…“; BiH TUŠNICA (1.697 m/nv) Stipe Zrno
17.subota Kroz Veliku Paklenicu Sanja Marinov- sekcija prirodoslovci
17/18. sub-ned „Još u gori pjeva vila Velebita…“ SREDNJI VELEBIT- DABARSKI KUKOVI Željko Balov
18.nedjelja Tradicionalni uspon „Milanovom stazom“; MOSOR vrh LIŠNICA SPV Split
25. nedjelja TRAGOVIMA ALBERTA FORTISA PO BIOKOVU Anđelko Kovačević 
  AKCIJA MARKIRANJA Markacijska sekcija
  ŠKOLA SPORTSKOG PENJANJA Sportsko-penjački odsjek
  SPELEOLOŠKA ŠKOLA  Speleološko odsjek
 
STUDENI
07/08 sub-ned Šumski dani na Mosoru Denis Vranješ
07/08 sub-ned BiH LELIJA- VELIKA LELIJA (2.032 m/nv) Visokogorska sekcija
08. nedjelja KRJAVA-OTKRIVANJE NUTRINE BIOKOVA Željko Balov
15. nedjelja „Gorskim hrptom po pogled na Baćinska jezera“; RILIĆ (Sv. Ilija 773 m/nv) Gorana Gotovac
22. nedjelja „Idmeo na oltar Vrgorskoga gorja“-  Sv. MIHOVIL (1.245 m/nv)  Dolores Plastić
29. nedjelja KORITA I VRH GLAVAŠ (1.308 m/nv) Darko Hrga 
  AKCIJA MARKIRANJA Markacijska sekcija
 
PROSINAC
06. nedjelja STONSKIM ZIDINAMA I PUTEVIMA DINGAČA Nikša Maričić
  IZLOŽBA NAJBOLJIH PLANINARSKIH FOTOGRAFIJA Foto-kino sekcija
13. nedjelja ČIKOLOM- ZEMLJOM DALMATA I KNEZOVA NELIPIĆA  Ante Strunje
20. nedjelja Preko Opora od Labina do Malačke Sanja Marinov- sekcija prirodoslovci
20. nedjelja IZLET IZNENAĐENJA Izletnička sekcija
  AKCIJA MARKIRANJA Markacijska sekcija
  BOŽIĆNO – NOVOGODIŠNJI DOMJENAK UO HPD Mosor
HPD Mosor
Sinovčićeva 2, p.p. 233
21001 SPLIT
OIB: 40461293872
tel: 021/394-365
fax: 021/272-719
mob: 091/50 99 545
  091/50 99 541
hpd.mosor.split@gmail.com
 
Radno vrijeme tajništva
uto - čet: 18:00 - 22:00
pet: 10:00 - 14:00