Slobodna Dalmacija - inkluzija osoba s invaliditetom u planinarske aktivosti

osi slobodna"Ne znam tko je zadovoljniji kad se navečer vratimo doma. Ovo te nauči da smo svi isti. Oni nisu osobe s posebnim potrebama, njihove potrebe su iste kao i naše. Svi želimo ići u prirodu i uživati u planini." - riječi su to naše Aleksandre Kuzmanić u razgovoru s novinarkom Slobodne Dalmacije Ljubicom Vuko o uključivanju osoba s invaliditetom (OSI) u aktivnosti i sportove u planini.

Aleksandra Kuzmanić od lipnja 2019. godine je voditeljica Radne skupine za osobe s invaliditetom pri Komisiji za vodiče Hrvatskog planinarskog saveza (HPS), a ovom prilikom je predstavila dosadašnji rad Radne skupine, organizirane izlete, te planove za budućnost.

Članak Slobodne Dalmacije možete pročitati na linku ispod. Ovim putem bismo se željeli zahvaliti Ljubici Vuko i Slobodnoj Dalmaciji na ukazanom interesu i doprinosu inkluziji osoba s invaliditetom, te ustupanju članka u PDF obliku.

Članak