Izlet u NP Paklenica (Vaganski vrh, Liburnija, Babin kuk)

Pozivamo Vas za vikend 21./22.09.2019 .na dvodnevni izlet na najviši vrh Velebita ( Vaganski vrh) 1757 m/nv

paklenica 01

paklenica 02

paklenica 03

paklenica 04

DINAMIČKI PLAN IZLETA

SUBOTA 21.09.2019.

06:30 polazak s parkirališta u Šibenskoj ulici (ispred HGSS-a)
Putem pauza za kavu

09:30 dolazak u selo Raduč i prijevoz kamionom do visoravni Bunovac.

10:00 Dolazak na visoravan Bunovac i polazak na turu.

Polazna točka za ovaj planinarski izlet je travnata visoravan Bunovac 1211 m/nv. Od Bunovca markacije vode oštro uzbrdo najprije kroz bukovu šumu, zatim kroz klekovinu do travnate Cesarove doline i Malovanskih stanova.

Dolazak na stazu koja vodi vršnim Velebitskim grebenom. Tu se slijedi smjerokaz prema Vaganskom vrhu. Staza prvo vodi kroz klekovinu, izbija na travnatu golet, vodi po njoj, a na kraju nešto oštrijim usponom na vrh.

13:00 dolazak na Vaganski vrh, odmor i marenda

14:00 povratak preko Liburnije (1710 m) i Babinog kuka (1435 m)

19:00 dolazak u planinarski dom Paklenica

Večera (dogovor na sastanku prije izleta (mogućnost večere na domu ili gradelavanja u svom aranžmanu)

NEDJELJA 22.09.2019.

Doručak i izleti u bližoj okolici doma (izleti iznenađenja).

Ručak ( dogovor na sastanku)

Poslije ručka povratak prema Starigradu te svraćanje kod Dinka uz mogućnost večere i povratak u Split u kasnim večernjim satima.

Mogućnost formiranja B grupe koji bi u subotu 21.09. išli iz Starigrada do planinarskog doma na Paklenici (cca 2 h hoda) i spojili se navečer s A grupom na zajedničku večeru.

Prijave: u prostorijama Društva (Sinovčićeva 2) svakog utorka, srijede i četvrtka od 18 do 22h, odnosno petkom od 10 do 14h
Prehrana: iz ruksaka, mogućnost obroka prema dogovoru
Oprema: izletnička - prilagođena vremenskoj prognozi i uvjetima na terenu, hrana i piće, planin. i osobna iskaznica, mobitel, vreča, čeona lampa)
Prijevoz: autobus
Težina:
K2 – T2 ( A grupa)
K1 – T1 ( B grupa)
Informacije: - u prostorijama Društva i na telefon 021/394-365
Glavni vodič: Željko Balov 095 558 3642

Prisutni na izletu sudjeluju na vlastitu odgovornost i dužni su pridržavati se uputa vodiča. Nije dozvoljeno uznemiravanje životinja, branje biljaka, te bacanje otpada po okolišu.
Vodič zadržava pravo promjene satnice ovisno o okolnostima.

Tehnička zahtjevnost:

T3 - zahtjevno (povremeno penjanje uz upotrebu ruku i pomagala - viaferrata, a zimi povremena upotreba dereza i cepina)